Güçlü Olmak 

Güçlü ol! Güçlü olmalısın, Güçlü olmalıyım! Yanımda güçlü birine ihtiyacım var! Tüm bunlar kendi kendimize söylediğimiz, ve hatta etrafımızdakilere söylediğimiz sözler!angel_oak_tree_2017

Ne demek istiyoruz? Güçlü olmak ne demek? Yıkılma, dik dur, duygularını gösterme, ağlama öfkelenme, ne hissediyorsan hisset hepsini bastır!

Sanırım bu sonuncusu en çok demek istediğimiz şey.

Ne hissedersen hisset hepsini bastır = Güç.

Demek ki Güçlü olmayi isteme sebebimiz yeteri kadar bastırma gücüne sahip olabilmekten geçiyor.

Zaman zaman bazı konuları manalandıramadığımda doğaya bakarım ve ordan feyz alırım ne olduğunu tam görebilmek için. Mesela doğada Güç nasıl tezahür ediyor acaba? Asırlık kocaman ulu bir çınar, güçlü mü? Güçlü! Peki bu çınar neyi bastırıyor? Rüzgar çıkıyor sallaniyor, güneş çıkıyor çiçek açıyor, kar yağıyor yapraklarını döküyor sorgulamadan, bazen dalı bile kırılıyor. 4 mevsim her kosulda hiç bir şekilde kıpırdamadan kalan ve ulu olan bir çınar var mı?

Peki, Arslanlara bakalım; hayvanlar aleminin kralı. Arslan acıkınca gurur yapıp ben aç değilim aslında diyerek güçlü  durmaya mı calışıyor? Ya da çiftleşmek istediği dişi/erkek Arslana arkasını dönüp ilgilenmiyormuş gibi mi yapıyor? Ya da hayatı tehlikeye girerse ben korkmam, güçlü görünmem lazım deyip körü körüne inadından ölüme mi gidiyor?

Simdi anliyorum ki Güç tamamiyle Özgürlük ve Akıl. Özgürlük ise Cesaret işi!

Aslında Güçlü ol derken kendimize Cesur ol! Akilli ol ve yapabilirliklerini hatırla demek, karşına ne çıkarsa çıksın bunu da çözüceksin ve daha da iyi olacaksın demek istiyoruz ki net olmak net sözlemek hayatta esas oldukca, kendinizi keyifle açar ve yaşarsınız.

Bırakın güçlü olmayın, bırakın özgür olun, bırakın cesaretle ağlayın, kırılın, korkun, sevin sevilin, kazanın ve kaybedin. Kendinize; hissetmek tecrübe etmek için izin verin, güçsüz olabilme hakkını kendinize tanıyın.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s